אין כסף לדירה? הישראלים נוהרים חזרה לרכישת קרקעות – אפיק ההשקעות המבטיח של השנה

בעוד ששוק הנדל״ן חווה עליית מחירים גורפת והחלום לרכישת נכס מסתמן כיעד שאינו בר השגה עבור מרבית הישראלים, השקעה בקרקעות היא חלון ההזדמנויות החדש לשדרוג כלכלי בר השגה במחירים נגישים במיוחד

במציאות כלכלית שברירית המאופיינת באי ודאות, התייקרות עלויות המחייה וריבית שלא מפסיקה לעלות, מציאת אפיקי השקעה נגישים היא Game Changer עבור כל מי שלא הצליחו לשים את ידם על נכס חדש. ברקע התייקרות מחירי הנדל״ן, יותר ויותר ישראלים פונים כעת לרכישת קרקעות במטרה למנף את ההון העצמי שצברו.

״עליית המחירים יצרה מצב שבו אנשים בוחרים להשקיע בקרקעות המיועדות למגורים, כאשר הראייה שלהם היא לטווח הארוך. בן אדם שרוכש היום קרקע להשקעה או למגורים, על אחת כמה וכמה כשהיא כבר מיועדת למגורים ומוגדרת מתקדמת, ייהנה ממחיר אטרקטיבי ובסופו של דבר עלות הדירה תהיה חצי מהעלות אילו היה רוכש היום דירה בנויה״, מסביר רועי שרעבי, מנהל מכירות ופרויקטים בקבוצת כהן פליקס ונדל״ן נדל״ן.

השקעה בסיכון נמוך, פוטנציאל תשואה גבוה

למרות הדעות החלוקות, השקעה בקרקעות משתלמת במיוחד הודות לפוטנציאל התשואה הגבוה של השקעות שנבחרות בקפידה. בניגוד להשקעה בנכס המצריכה הון עצמי גבוה ושעבוד למשכנתא, השקעה בקרקע אפשרית גם עבור מי שברשותם סכום כסף קטן יחסית. תמורת עשרות אלפי שקלים בלבד, ניתן לרכוש קרקע להשקעה שתכפיל ואף תשלש את ערכה תוך זמן יחסית קצר.

״רכישת קרקע למגורים היא צינור לדירה עבור משקיעים ודיירים סבלניים, המאפשרת למנף סכום השקעה יחסית קטן בפרק זמן קצר. היתרון המשמעותי של קרקע צהובה שהייעוד המחוזי המקומי שלה הוא שכונות מגורים והתרחבות העיר, זו היציבות והוודאות שמייצרת השקעה כזו״, מסביר שרעבי ומוסיף ״זה מאפשר לנו כמשקיעים לרכוש את הקרקע היום, בידיעה שהיא תוביל אותי כמעט בוודאות לדירה. אמנם בפרק זמן ארוך יותר אבל במחיר שאני יכול להרשות לעצמי. בצורה הזו המשקיע מינף את עצמו בהון אישי משמעותי״.

לפרטים אודות השקעה בקרקע

חלקת הזהב - עתודות הקרקע אוזלות והתשואה הצפויה מזנקת

השקעה בקרקעות היא עסקה אטרקטיבית במיוחד גם נוכח ההיצע הנמוך של קרקעות בישראל. בעוד שעתודות השטח אוזלות בעקביות, וכן בשל הגידול הצפוי באוכלוסייה, הביקוש לפתרונות דיור ימשיך לגדול ובעלי הקרקעות ייהנו מעליית הערך שלהן.

גורמים בתחום הנדל״ן כבר סימנו את שוק הקרקעות כהבטחה החמה של השוק, הפתוחה כעת למנעד רחב של משקיעים, החל מחיילים משוחררים שרוצים למנף את ההון הראשון שצברו ועד פנסיונרים המעוניינים לדאוג לעתידה הכלכלי של משפחתם. עבור כל הקהלים פתוחה האפשרות להשקעה בקרקעות, לכן אנו עדים לעלייה גם בביקוש. ״הכל קשור להיצע וביקוש. נכון לימים אלו, הביקוש הוא עצום בעוד שההיצע דל. מרגע שרכשת קרקע, כל שלב שהקרקע יתקדם ועוד תכנית תאושר מייקר את הקרקע ומכאן גם מעלה את פוטנציאל התשואה״.

החברות משיקות קרקעות חדשות לרכישה

כהן פליקס ונדל״ן נדל״ן פועלות כחברות יזמיות בתחום השקעות הנדל"ן ומסייעות ללקוחות החברה להשיג תשואות מפתיעות מקרקעות בתהליכי הפשרה במרכז הארץ. קצב הצמיחה האדיר של האוכלוסייה בישראל מאלץ את מקבלי ההחלטות להפשיר קרקעות נוספות לבנייה כדי לספק פתרונות מגורים לאוכלוסייה הצומחת. קרקעות אסטרטגיות במרכז הארץ הן בראש סדר העדיפויות, ולחברה מאות אלפי לקוחות אשר שמו ידם על פרויקטים להשקעה בקרקעות ועשו רווחים של מאות אלפי שקלים.

״שעון החול הזה הולך ומתרוקן, והחול הזה יהיה שווה זהב למישהו – זה שיהיה שם ברגע הנכון וידע לקרוא את המפה״, מציין שרעבי ומדגיש כי מי שייהנו מעליית המחירים אלו רוכשי הקרקעות של היום, שיכניסו לכיס את הכסף הגדול בעוד שנים ספורות בלבד. ״אם כבר להרוויח מעליית מחירי נדל״ן, אז לפחות שזה יהיה מהפשרת קרקעות שבאמת מאפשרות לעשרות אלפי תושבים למצוא את קורת הגג הבאה שלהם״.

כעת מציעה החברה קרקעות חדשות למכירה, כאשר לפי התחזיות, צפויה העסקה לעשות מאות אחוזי רווח לכשתאושר התוכנית בשטח. כך למשל בפרויקט ׳מתחם ה-1000׳ בראשל״צ, משקיעים שרכשו קרקעות לפני כעשור במחיר התחלתי של כ-180 אלף שקל, נהנים כיום מעליית ערך של מעל 1000%, כאשר שווי הקרקע עומד כיום על כשני מיליון ש״ח.

לצורך השוואה מדובר בתשואה שנתית של כ 100% בעוד השקעה בדירה או נכס מסחרי נעה בין 4%-6% בשנה.

״זה הזמן הטוב ביותר להיכנס להשקעה מפני שלאחר בחינת מיקום הקרקע ויעודה העתידי צפויה עלייה משמעותית במחירים ועלייה נוספת בכל התקדמות שלב בקרקע כגון הכנת תוכניות מפורטות״.

 

אנו מזמינים אתכם לגלות את הקרקעות הזמינות שלנו השמורות למשקיעים מהירי החלטה שרוצים לקבל את ההחלטה הנכונה לגבי העתיד שלהם ושל ילדיהם, ולהיות בצד הנכון של מפת הנדל״ן.

לפרטים אודות השקעה בקרקע

*הקרקע אינה זמינה לבניה
צרו קשר
חייגו