בעקבות ההצלחה הגדולה של מתחם ה-1000: מתחם עסקים ומסחר יוקם במטרופולין העסקים הגדול של ראשל"צ. נדל"ן נדל"ן וכהן פליקס משווקות כעת כ-25,000 מ"ר למשרדים

קבוצת הנדל"ן שהשלימה את שיווק הקרקעות למגורים במתחם ה-1000, משיקה כעת יחידות קרקע למשרדים ומשחזרת את ההצלחה הגדולה. שי מוגרבי, בעלים ומנכ"ל משותף: "מדובר במטרופולין העסקים הגדול בישראל"

את ההצלחה המסחררת של מתחם ה-1000 עדיין מתקשים לעכל המשקיעים שרכשו קרקעות בשטחים המיועדים למגורים ששיווקה הקבוצה, רגע לפני עליית ערך שהמשיכה מאז לזנק בעקביות. מהות העסקה: רכישת קרקע מאושרת תב"ע ופרצלציה עם זכות עתידית לבנייה. את הכסף הגדול, מרוויחים כאמור – משווי הקרקע.

שטחים המיועדים למגורים שנמכרו במתחם האלף בעלות של 200-300 אש"ח בתחילת שיווק הפרויקט, עומדים כעת על שווי של למעלה משני מיליון ₪, כפי שנראה בעסקה שנחתמה באלקטרה לפני כחודש ביותר מ-2.2 מיליון ש״ח. התחזיות עבור הקרקעות המיועדות למשרדים מבטיחות, כאשר פוטנציאל הרווח בעסקה שמור למשקיעים סבלניים, אשר יכפילו ואף ישלשו את שווי הקרקע שלהם תוך שנים ספורות. "היום אנחנו מזהים מגמה נוספת בקרב משקיעים, המעדיפים תהליכים מעט יותר ארוכים שבהם הרווח הוא על רכיב הקרקע. מדובר בכרטיס כניסה זול למתחם איכותי, כאשר משקיעים כעת את שווי הקרקע בלבד ובעתיד ישנה אופציה למימון בנקאי והלוואת גישור עד קבלת המפתח", מסביר מוגרבי.

עיריית ראשל"צ מקדמת את מרכז העסקים הבא של ישראל

לפי התוכנית העירונית, עתידה ראשון לציון לאכלס כ-350 אלף תושבים עד 2030, ובכך תיהפך לעיר השלישית בגודלה בישראל. מתחם ה- 1000 ומתחם 2000 עתידים למלא תפקיד מרכזי בחזון העירוני ויהוו מטרופולין עירוב שימושים שיכלול מגורים, משרדים, מסחר ופנאי תחת מתחם אחד. מעל 22,000 אלף תושבים צפויים להתגורר במתחם במסגרת תכנית להתחדשות עירונית שאישרה תוספת של 500 יח"ד. כ-4,500 מ"ר נוספים יוקצו למבנים ומוסדות ציבור וכ- 7,600 מ"ר יוקצו למסחר, אשר יאכלסו יחד כ-100 אלף עובדים.

בחזית הפרויקט עומדת מנהלת האלף – גוף ייעודי שהקימה עיריית ראשון לציון הפועל לפיתוח וקידום הקמת המתחם מול משרדי הממשלה, הגופים הציבוריים, חברות, יזמים ומשקיעים. המתחם המשוכלל תוכנן ע"י יועצי התחבורה הטובים בישראל, וירושת בסיבים אופטיים חכמים מתחת לפני הקרקע. עוד מקדמת העירייה שירותי הסעה לשינוע עובדים בתוך המתחם באמצעות שאטלים מבנייני המשרדים לרכבות ולאמצעי התחבורה הסמוכים. המיקום האסטרטגי של מתחם ה-1000 נמצא בסמוך לקו הירוק והקו החום של הרכבת הקלה, בקרבת תחנת הרכבת 'משה דיין', קרוב לכביש 431 ועם גישה נוחה במיוחד לנתיבי איילון.

לפרטים נוספים על הפרויקט

הון עצמי נדרש לרכישת קרקעות בפרויקט: 150,000 ₪

מתחם הענק שיוקם בראשון לציון כבר החל למשוך אליו את החברות הגדולות והמובילות במשק הישראלי שהודיעו על רכישת קרקעות בפרויקט: דיסקונט, מרכנתיל, ויזה כאל, הפניקס, מגדל, אמות, קרן JTLV וחברות ענק נוספות בתחומי הנדל"ן, הביטוח והפיננסיים כבר חתמו על עסקאות וסימנו את מקומן על הקרקע במתחם הפיננסי המתפתח. מתחם העסקים הגדול ייבנה בתכנון ועיצוב של עיריית ראשל"צ, כאשר לפי התכנון ייבנו שני בניינים בני 22 קומות, אשר יחוברו ביניהם באמצעות גשרים. עוד יכלול פרויקט המשרדים קומת מסחר היקפית של כ- 2,200 מ"ר נוספים.

גן עדן למשקיעים: החברות עוזבות את תל אביב למעגל השני והשלישי של גוש דן

פערי המחירים בין עלויות המשרדים בתל אביב לעומת אלו בערים במעגל השני והשלישי של גוש דן, החלו להתעצם עוד לפני משבר הקורונה. בעקבות מהפכת התחבורה והקמת מתחמי משרדים חדשניים גם בערים הסמוכות לתל אביב, יותר ויותר סטרטאפים וחברות הייטק מחפשים משרדים עם מחירי שכירות אטרקטיביים יותר בבניינים טייפ A, מבלי שיצטרכו לוותר על הפסיליטיז והיוקרה.

עיריית ראשון לציון משקיעה משאבים אדירים בבניית התשתיות במתחם, המוגדר על ידה כפרויקט הדגל של העירייה. מתחם עירוב השימושים יציע לחברות ולעובדיהן נגישות מקסימאלית מצפון ומדרום הארץ, באחד מאזורי הביקוש הגבוהים במדינה. משקיעים שכבר רכשו קרקעות בפרויקט, ייהנו בעוד מספר שנים מהעלייה המטאורית בביקוש שכבר מסתמנת חזק בשטח, לצד עלייה בשווי הקרקע שעתיד להכפיל ואף לשלש את ערכו עד תום הבנייה.

מבין רוכשי הקרקעות בפרויקט ישנם גם רוכשים פרטיים, המעוניינים למנף את ההון העצמי שברשותם על מנת לרכוש בבוא היום נכס למגורים במרכז הארץ. "פרויקט המשרדים מאפשר לאנשים שגרים כעת בפריפריה לעשות את דריסת הרגל הראשונה ולרכוש קרקע מול הים בראשל"צ היקרה, כאשר ההון העצמי הנדרש אינו גבוה. הרוכש מקבל טאבו פרטי ובתוך מספר שנים שווי הקרקע צפוי להגיע ל-300-400 אש"ח. הגדלת רווח ההון תאפשר לאותם אנשים סבלניים לעבור למרכז, כאשר הם הכפילו ואף שילשו את ההון העצמי שלהם תוך זמן יחסית קצר", מסכם מוגרבי.

חולות ראשל"צ הופכים בהדרגה לזהב, זה רק עניין של זמן וסבלנות עד שיפדו המשקיעים והרוכשים את הכסף הגדול עבור ההשקעה הקטנה. מכירת הקרקעות לבניית משרדים כבר החלה, הזדמנות חדשה ואטרקטיבית במיוחד להצטרף למאות המשקיעים והרוכשים במתחם ה-1000 שכבר נהנים מעליית הערך של שווי הקרקע.

למעבר לאתר ופרטים נוספים על הפרויקט >>

לפרטים נוספים על הפרויקט

צרו קשר
חייגו