איך מתוכננות השכונות החדשות בישראל

איך מתוכננות השכונות החדשות בישראל

הביקוש לדירות ברחבי הארץ הולך וגובר, הבנקים מאשרים משכנתאות ושוק הנדל"ן מרקיע לשיאים חדשים. למרות שהביקוש גבוה וכתוצאה מכך נצפית עליית מחירים, עדיין ניתן למצוא לא מעט שכונות חדשות בישראל שנמצאות בשלבי שיווק ובנייה ומציעות לרוכשים עולם ומלואו.

אם אתם מחפשים דירה בפרויקט חדש, אחד השלבים בדרך יהיה לבדוק מה כל מתחם כזה כולל, מה המחירים, ומה בכלל כוללים מתחמים דומים, מידע חיוני אשר יעזור לכם לקבל הבנה בסיסית יותר לגבי ההיצע הקיים.

כיום השכונות החדשות הולכות לכיוון של עירוב שימושים, ועליכם להבין מה בדיוק זה אומר וכיצד המציאות החדשה צפויה להשפיע עליכם ועל אורח חייכם. בחרנו להציג לכם שני מתחמים מדהימים, מתחם האלף ומתחם האלפיים, אשר לוקחים את המרחב העירוני צעד אחד קדימה, ויוצרים עבורכם משהו חדש שטרם נראה בישראל!

לבסוף, אספנו לכם כמה טיפים שיעזרו להגיע לבחירות הנכונות ביותר.

מתחם האלף – ראשון לציון

על המתחם: מתחם האלף נחשב למטרופולין ראשון מסוגו בארץ, שמעלה את הרף ומציע סטנדרטים חדשים לשכונות מגורים בישראל. במתחם מתקיים עירוב שימושים מה שאומר, שהוא משלב מגורים, מסחר, תעסוקה ופנאי במקום אחד, והכל בסמוך לחוף הים ולצירי התחבורה הראשיים בישראל. 

המשמעות של עירוב שימושים היא יצירת תמהיל מיוחד הכולל מקומות תעסוקה, בילוי, מסחר ופנאי בקרבת מקום המגורים שלכם. כתוצאה מכך מתחם המגורים הופך לדינמי, אטרקטיבי ותוסס, הוא תורם לקיומם של עסקים מקומיים, ובעיקר – מפחית את כלי הרכב על הכביש ואת החיים בפקקים. 

מיקום: מתחם האלף ממוקם במערב ראשון לציון. הוא קרב לחוף הים ולצירי תחבורה מרכזיים, לרבות רכבת ישראל והרכבת הקלה. 

היצע: במתחם האלף כ- 5,500 יחידות דיוק לצד 1,700,000 מ"ר של שטחים נוספים אשר מיועדים למסחר, תעסוקה, פנאי ובילויים. 

סטאטוס: עבודות התשתית והפיתוח נמצאות בעיצומן, הטרקטורים כבר בשטח. אושרה תכנית רצ/1000/1. 

דברים שחשוב לדעת:

מדובר בהשקעת נדל"ן מניבה ומשתלמת בפריים לוקיישן ושכונה אשר תוכננה על ידי הרשות המקומית ראשון לציון. 

מתחם 2000

על המתחם: מתחם 2000 מהווה המשך אינטגרלי של מתחם האלף ומציע הזדמנות של פעם בחיים להשקעה בנדל"ן. הוא ממוקם על חלקת הקרקע הפרטית האחרונה במערב ראשון לציון, סמוך לים, וכולל גם כן עירוב שימושים, כלומר מתחם אשר כולל אזורי מגורים, תעסוקה, מסחר ופנאי בלוקיישן מדהים. 

מיקום: המתחם נמצא בלב גוש דן, במערב ראשון לציון, סמוך לצירי תנועה מרכזיים כמו כביש איילון, כביש 431, רכבת ישראל וגם הרכבת הקלה שתעבור באזור בעתיד. 

סטאטוס: כרגע הקרקע עדיין אינה זמינה לבנייה, מה שמעניק יתרון למי שמחפשים השקעה עם פוטנציאל רווח. מעל 50% מהשטח בבעלות העירייה, יש פרוגרומה עם תכנית עתידית באתר ההנדסי של עיריית ראשון לציון עבור פיתוח השטח. המתחם יבנה בחלקו על מטווח 24, שצה"ל עתיד לפנות. 

דברים שחשוב לדעת:

פרויקט נבחר של שוק הנדל"ן בישראל, אשר מאפשר לכם ליהנות מהשקעה מעולה בפריים לוקיישן קרוב לים. 

מה צריך לדעת ואיך לחפש דירה חדשה בשכונה חדשה? 

כיום כאשר אתם קונים דירה בשכונה חדשה, עליכם לזכור שעל הנייר, הכל נראה מאוד מבטיח, חלומי ומפתה. אולם בפועל המציאות מורכבת הרבה יותר, ישנם המון גורמים מעורבים, הכל נמצא בחיתוליו ואין באמת ערובה מראש שמבטיחה שהפרויקט שבחרתם להשקיע בו יהיה המוצלח. אז נכון, יש סיכון, אולם אם תשמרו על כמה כללים, יהיה לכם קל יותר לבחור את הפרויקט המתאים ביותר עבורכם. 

כללי האצבע של מומחי כהן פליקס- נדלן נדלן פועלים על דרך השלילה, כלומר הם מאפשרים לכם לשלול פרויקטים שאינם רלוונטיים לצרכים ולשאיפות שלכם. 

  • נגישות – אם הנגישות חשובה לכם כי אתם עובדים מחוץ לעיר, אז עליכם לבחור בפרויקטים שהנגישות מהם ואליהם טובה יותר ועל כן הם קרובים לצירי תנועה מרכזיים.
  • קהילתיות – אם חשוב לכם שהילדים שלכם יוכלו ללכת ברגל לבית הספר או לבתים של חברים, לחוגים או למרכזים קהילתיים, בחרו לגור בשכונה הכוללת עירוב שימושים, מה שאומר שמתחמי המגורים, הפנאי, המסחר והתעסוקה קרובים זה לזה. 
  • חיים תוססים ושוקקים – ישנם אנשים שמעדיפים חיים שוקקים על פני מרחבים, ולכן יעדיפו שכונת מגורים דינמית, חיה ותוססת. כמו כן אם אתם מעוניינים בחיי חברה, עדיף שלא תקנו דירה במגדלים. 
  • התקציב שעומד לרשותכם – זהו למעשה הסנן הגדול ביותר, התקציב שתוכלו להרשות לעצמכם להוציא על דירה יכול להשפיע על סוג הפרויקט שתבחרו. 
  • החברה עם וותק – שימו לב שאתם קונים מחברה בעלת וותק של שנים רבות בתחום, שיש לה מוניטין וניסיון. מומלץ לתאם פגישה, לבקר בפרויקטים קודמים, לדבר עם דיירים ולקוחות של החברה שכבר התנסו בשירותיה ואז להחליט. 

היו מודעים למורכבות התהליך

כאשר אתם קונים בבית בשכונה חדשה שעודנה נמצאת על הנייר, וישנם הרבה גורמים אשר מעורבים בפרויקט, עליכם להיות מוכנים לאפשרות של עיכובים. בשכונות שיש בהן עירוב שימושים, כלומר שבונים שטחי מגורים, תעסוקה, מסחר ופנאי במקביל, יכול להיות שיהיו פערים, כך שעד שכל הפרויקט יהיה מוכן, קל וחומר כל התשתיות (מדרכות, מבנים, כבישים ועוד) לא תמיד ניתן יהיה לאכלס את הפרויקט 

לכן עליכם להיות מודעים לתהליך, לעיכובים אפשריים, להשלכות שיש לעובדה שהפרויקט מנוהל על ידי גורמים שונים, ועוד. ככל שתהיו מודעים יותר ותעשו את שיעורי הבית שלכם, יהיה לכם קל יותר לבחור בפרויקט הנכון והמתאים לכם. 

 

מאמרים שיעניינו אותך

סנסציה בקו ישראל – יוון: למעלה מ-10% תשואה פוטנציאלית בשנה והזדמנות להצטרף לכלכלה מקומית שעדיין לא מתקרבת לשיא שלה

מחירי הנדל״ן באתונה מזנקים בעקביות ומשקפים את מגמת ההתאוששות של יוון בדרכה ליישר קו עם שכנותיה האירופאיות. פרויקט חדש בלב העיר יציע 200 דירות להשקעה בסטנדרט של מגורי יוקרה

קרא עוד »

החלום היווני: ריזורט מגורים חדש באתונה יציע 200 דירות חדשות לרכישה בעיצוב מלונאי עם פוטנציאל תשואה חודשית של למעלה מ-10%

למעלה מ-120 דירות כבר נמכרו בפרויקט ASTREA החדש באתונה, המשלב בדיוק מעורר השראה את כל היתרונות של בית מלון יוקרתי, עם היציבות של דירת מגורים. אפשר להשכיר, אפשר להגיע לחופשה ואפשר ליהנות מכל העולמות

קרא עוד »

הסכם אחד שהופך את חלום הדירה על הים רלוונטי מתמיד, דווקא עכשיו. בקרוב הצצה לתכנית מתחם 2000 שתשנה את ראשל״צ מקצה לקצה

עם חתימת ההסכם ההיסטורי לפינוי בסיס ״מטווח 24״, חוף ראשון לציון ישלש את שטחו וכ-10,000 יחידות דיור חדשות ייבנו על חולות העיר. מי ששמו ידם על על קרקעות במתחם ה-1000 הצמוד כשהיו בסטאטוס דומה, כבר גרפו תוך פחות מעשור רווחים של מאות אחוזים שהסתכמו במיליוני שקלים.

קרא עוד »

תודה על פנייתך!

הפרטים נשלחו בהצלחה, נציגנו יחזרו אליך בהקדם.