כל מה שאתם צריכים לדעת על קרקעות להשקעה

כאשר שטחי הבניה הולכים ואוזלים ואין היצע נרחב של קרקעות, אז זה רק מתבקש שהמדינה תתחיל להפשיר קרקעות חקלאיות לצורכי בנייה. היתרונות באפיק השקעה זה מדברים בעד עצמם: מחיר נמוך יותר יחסית לנכסי נדל"ן קיימים באזור המרכז וצפי לעליית רווח מהירה. כמו כן, הסיכון הוא נמוך ביחס לאפיקי השקעה אחרים, לכן קרקעות להשקעה הפכו לאופציה מאוד פופולרית לטווח הרחב.

למה צריך להשקיע בקרקעות?

אם אתם מתלבטים, כנראה שאינכם מכירים היטב את עולם הנדל"ן, ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן. לקניית קרקעות יש המון יתרונות ביניהם:

  • סיכון נמוך – קניית קרקעות מאפשרת לכם ליהנות מפוטנציאל רווח גבוה בסיכון נמוך. ההיסטוריה מוכיחה שמחירי הקרקעות בישראל עולים וימשיכו לעלות בעתיד, לכן הסיכון שערכה של הקרקע לא יעלה קטן מאוד.
  • מחיר – יתרון נוסף הוא המחיר. ניתן כיום לקנות קרקעות במרכז גם במחיר של כמה מאות אלפי שקלים, לעומת דירה שעולה כמה מיליוני שקלים. בנוסף כאשר קונים קרקע אין הוצאות נלוות על שיפוצים, תחזוקה ועוד.
  • אפיק השקעה חדש – כיום כאשר גובים מיסים מוגברים על בעלי דירות שלישיות, משקיעים רבים מחפשים אחר אפיק השקעה משתלם ואטרקטיבי יותר, כאן קרקעות נכנסות לתמונה ומספקות חלופה טובה בהחלט.

מדינה בהתהוות – הביקוש עולה על ההאצה

מדינת ישראל זו מדינה קטנה, אין זה סוד- אך למרות גודלה, מספר התושבים רק הולך וגדל, ועמו גם הצורך במקומות מגורים. מכיוון ששטחי הבניה הולכים ואוזלים בעיקר באזור המרכז, קיים ביקוש גדול להפשרת קרקעות חקלאיות כך שניתן יהיה לבנות אזורי מגורים ומסחר. רכישת קרקעות דורשת השקעה נמוכה יותר לעומת רכישת נכס קיים, מה גם שבשל מחירי הדירות הגבוהים רכישת דירה או בית במרכז פחות משתלמת, בשל שיעורי התשואה הנמוכים. לכן משקיעים בישראל מחפשים דרכים חדשות להרוויח תשואות מההשקעות שלהן, וכאשר הקרקעות הפרטיות מהוות רק 7% מכלל הקרקעות במדינה   – הפכו לרכיב הכי חם כרגע בעולם הנדל"ן.

מה העסקה בקרקע?

העסקה כוללת רישום מהיר  של קרקע בתחילה עם התשלום הראשון  – יש להקפיד על רישום הערת אזהרה  עם חתימה על חוזה  הרכישה  , ברכישת קרקע  נדרשת סבלנות מכיוון שבמהלך הדרך הקרקע לא מניבה  רווחים .עם זאת פוטנציאל הרווח הגדול ביותר טמון באפשרות שהקרקע תעבור הפשרה בעתיד ותהפוך באמצעות תב"ע למופשרת  – משמע  בעלי הקרקע יוכלו לבנות עליה נכסים למגורים או לכל שימוש אחר  כגון תעסוקה / תעשיה / מסחר  וכדומה 

, במכירה   יהנו בעלי הקרקע  מאחוזי רווח גבוהים לפעמים במאות ואלפי אחוזים .

למה שווה להיכנס לעולם הקרקעות, מה הרווח בזה? ומה צריך לבדוק בקניית קרקע 

הקרקעות הן הדבר החם הבא בעולם הנדל"ן. כאשר קונים קרקע באזור אסטרטגי עם קל יותר להגיע לדירה, בין אם זו דירה למגורים ובין אם להשקעה. ומכיוון שהנדל"ן תמדי בעליה  , אין השקעה בטוחה יותר. עם זאת, כדי שתהיו כמה שיותר שקטים ובטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות, כדאי מאוד לקנות קרקעות מחברת נדל"ן מובילה באזורים הסמוכים להתיישבות עירונית ומיועדים להפשרה.

כמובן ישי לבדוק תוכניות אפשריות , ובעידן זה  החל משנת  2016 יש החובה על מוכר קרקע או משווק קרקע  – להראות תקן 22  , המסביר את פוט  הטמון בקרקע  והערך הריאלי שלה נכון להיום .

חשוב מאוד לרכוש קרקע בחברה מסודרת  עם הוכחת יכולת בשינוי יעוד קרקעות ולהקפיד כי החלק היחסי שאתם קונים בקרקע הינו מאוגד בהסכם שיתוף עם קרקעות נוספות בחלקה  / מתחם  , כמו כן חשוב לראות שההסכם מאגד  המון קרקעות ביחס אחוזי מהמתחם / חלקה  .. יש לכך משמעות גדולה בעת ההפשרה  וחלוקת הזכויות

כדי להצליח בעולם הקרקעות עליכם להיות בעלי ניסיון. בין אם יש לכם ניסיון קודם ובין אם אין, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. מעבר לאפשרות לקנות קרקעות באזורים נבחרים ברחבי הארץ, אנו נספק לכם ליווי מקצועי, טיפים והכוונה ונאתר עבורכם את ההזדמנות הטובה ביותר להשקעה.

הניסיון הרב שצברנו לאורך השנים מעניק לכם יתרון עצום – תוכלו לרכוש את הקרקעות הנכונות בדיוק בעיתוי הנכון! לפרטים נוספים צרו איתנו קשר, נשמח לעמוד לשירותכם!

תודה על פנייתך!

הפרטים נשלחו בהצלחה, נציגנו יחזרו אליך בהקדם.