קורונה-טיים: זמן מצוין לרכוש דירה בראשון לציון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

בקרוב תקופת הקורונה תהיה מאחורינו. ביום שאחרי, העולם יתעורר, נוכל להרים את הראש, לערוך בקרת נזקים, להתקדם ולהמשיך הלאה. אחד מהשווקים הבולטים שהמשיך גם בתקופת הקורונה – הוא שוק הנדל"ן. על אף עיכובים לא מועטים במתן אישורים והתחלות בנייה, נראה כי בעיר ראשון לציון העסקים נמשכו כרגיל בענף הנדל"ן. הנה לפניכם, הסיבות לרכוש דירות בראשון לציון דווקא עכשיו, כל מה שכדאי לדעת על העיר מנקודת מבט נדל"נית.

מתחילים במספרים

ראשון לציון היא העיר הרביעית בגודלה בישראל, כיום מתגוררים בשטחה מעל רבע מיליון תושבים, בשטח כולל של כ-58 קמ"ר. כמות הדירות המוערכת בעיר היא 200,000, המאוכלסות רובן על ידי אוכלוסייה מהמעמד הבינוני- גבוה. ההכנסה הממוצעת לאדם בעיר ראשון לציון היא כ-9,000 ש"ח לחודש. באופן טבעי, בשל מחירי הדיור הגבוהים, יש המשיכה של אוכלוסיות ממעמד סוציו-אקונומי גבוה יחסית לעיר. לצד הנתונים הגבוהים, דווקא מחיר הארנונה בעיר נמוך יחסית לערים אחרות.

מחירי דירות ועליית ערך

על מנת לבחון כדאיות השקעה בעיר מסוימת, יש לברר מהם מחירי הרכישה הממוצעים עבור דירה חדשה, מהם דמי השכירות הממוצעים וכן, מהי עליית הערך הצפויה מההשקעה. בראשון לציון, כך עולה מנתונים עדכניים, 74% מהתושבים בעיר מחזיקים דירה בבעלות פרטית. זהו נתון גבוה במיוחד, המוכיח בעיקר כי מדובר במקום יציב ומבוקש. המחיר הממוצע למ"ר הוא 17,700 ש"ח, מחיר השכירות הממוצע למ"ר הוא 50 ש"ח (כ-5,000 ש"ח לדירת 100 מ"ר) והנתון החשוב ביותר, עליית הערך העומדת על כ-3% בכל שנה.

זה הזמן להצטרף

ראשון לציון נמצאת במגמת צמיחה מרשימה המושכת אליה אוכלוסיה איכותית ולא בכדי. העירייה משקיעה משאבים כספיים עצומים בפיתוח תשתיות החינוך בעיר, מבנים חדישים וטכנולוגיה מתקדמת. לא רק דור העתיד נהנה מפיתוחה של העיר, כי אם גם בעלי העסקים המקומיים, המקבלים תמריצים ונהנים מקצב פיתוח מהיר. אל כל הטוב הזה מצטרף גם הפלח הנדל"ני של העיר. בשנים האחרונות מקדמת העירייה עשרות פרויקטים שונים, החל מבנייה חדשה וכלה בפרויקטים מסוג תמ"א 38. המנופים עובדים במרץ ולמרות שנראה כי הקורונה האטה לרגע את תנופת הפיתוח, ניתן להיות סמוכים ובטוחים כי היא תשוב לפרוח. עכשיו הוא הזמן הטוב ביותר לרכישת נדל"ן בראשון לציון, רגע לפני שהעולם חוזר למסלולו.

תודה על פנייתך!

הפרטים נשלחו בהצלחה, נציגנו יחזרו אליך בהקדם.