מתי מתחם האלף יהיה מוכן?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

ביצת הנדל"ן רוחשת. הפרויקט שכולם מדברים עליו – פרויקט האלף בראשון לציון – הולך וצובר תאוצה ונדמה שהשאלה המרכזית המעסיקה את כולם היא – מתי המתחם יהיה מוכן. הנה כל הפרטים על התקדמות הפרויקט המבוקש.

מתחם ה-1000 בראשון לציון – תעודת זהות

הפרויקט הייחודי ופורץ הדרך, ממוקם באזור מבוקש ביותר ומציע שילוב בין מתחמי מגורים ומתחמי עסקים מתקדמים, נגישות תחבורתית נוחה במיקום מדהים. העלויות בהצטרפות לפרויקט בשלב זה הינן אטרקטיביות, במודל המאפשר גמישות תכנונית. המתחם ממוקם באזור בו יש נגישות גבוהה לעורקי תחבורה ראשיים, תחנות רכבת ותחנות אוטובוס. את החדשנות הגדולה שבמתחם, מגלים כשמביטים בקרקע הבתולית, מה שמאפשר חיסכון בעלויות הקרקע, הארנונה ועוד. המיקום המרכזי, בקרבה לחוף הים, רק מוסיף לאטרקטיביות הפרויקט. המתחם ממוקם ממערב לנתיבי איילון, בקרבת מקום לתחנת הרכבת משה דיין ובסמוך לקווי הרכבת הקלה העתידית.

נעים להכיר: מתחמי א', ב' ו-ג'

הפרויקט מחולק לשלושה חלקים: מתחם א', ב' ו-ג', כאשר שכל חלק מיועד לבנייה אחרת. במתחם א', הממוקם בחלקו הצפוני של הפרויקט, יבנו משרדים מגוונים. מתחם ב' יוקדש לבנייה פרטית, עם צפי של מאות יחידות דיור, לצד משרדים ספורים. מתחם ג', הממוקם בחלקו הדרומי של הפרויקט, שייך ברובו ליזמים פרטיים ויוקדש אף הוא למגורים.

מהו סטטוס הקרקעות במתחם?

נכון לכתיבת שורות אלה, הקרקעות במתחם עדיין אינן זמינות לבנייה מיידית. בעלי הקרקעות שכבר רכשו נכסים במתחם אינם יודעים במדויק מה היקף הזכויות על הקרקע, אך המתווה המסתמן הוא שיוכלו לבחור בין שני מסלולים: הראשון הוא עבודה מול קבלנים בהסכם מול בעלי הקרקע והשני הוא פיתוח בבנייה עצמאית.

דחפורי השיווק עובדים במרץ

על אף שהקרקעות עדיין אינן זמינות לבנייה מיידית, דחפורי השיווק כבר עובדים במרץ ומשקיעים רבים רוכשים זכות לדירה במתחם האלף, בזכות פוטנציאל ההשקעה האדיר. פרויקט האלף ממשיך להתקדם ועתודות הקרקע שויכו לבעלי קרקע פרטיים ולעיריית ראשון לציון. בין הרוכשים ניתן לראות את קבוצת דיסקונט, הפניקס, רוגובין, קרן JTLV2 וגם חברת פרשקובסקי, שהיא גם חברת הייזום והבנייה שזכתה במכרז הענק של עיריית ראשון לציון ורכשה קרקע המשתרעת על שטח של 24 דונם במתחם, עם זכויות בנייה בהיקף של 110,000 מ"ר.

מתי הפרויקט צפוי להסתיים?

למרות הפיתוי להציב תאריך יעד, אף גורם רשמי לא ממהר להבטיח תאריכי סיום עתידיים. עם זאת, הצפי המשוער לאור סטטוס הקרקעות והתקדמות הבנייה במתחם הוא כי הפרויקט יושלם תוך עשר שנים. במהלך השנים הקרובות, תושלם הבנייה למגורים והפארקים העתידים להשתרע על פני 110 דונמים, יוקמו גם הם. את הדירות הבנויות הראשונות, כך מקווים, נוכל לראות כבר תוך ארבע שנים מהיום. ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, העריך כי הביקוש הגבוה למגורים בעיר ימשיך להתעצם גם לאחר השלמת בניית מתחם האלף וכי בסופו של דבר תהפוך ראשון לציון לעיר השלישית בגודלה בישראל.

תודה על פנייתך!

הפרטים נשלחו בהצלחה, נציגנו יחזרו אליך בהקדם.