מה זה פרויקט מתחם ה-1000 ומה הוא כולל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

רבות כבר נכתב על שוק הנדל"ן הישראלי – על הקושי של זוגות צעירים לרכוש דירות, על עליית שכר הדירה, על הקמת "ערי שינה" וכך הלאה והלאה. החדשות הטובות הן שיש היום פרויקטים חדשניים שתוכננו במיוחד כדי לתת מענה לכל הבעיות הללו. כזה בדיוק הוא מתחם האלף – התוכנית המהפכנית שתקום במערב ראשון לציון.

שילוב בין מגורים לתעסוקה

אם נסתכל על הפרויקטים הגדולים שתוכננו ונבנו בישראל בשנים האחרונות, כמעט בכל רחבי הארץ הדגש המרכזי הוא על יחידות דיור למגורים ועל ציפוף של השטחים הקיימים. האג'נדה הזו נובעת כמובן ממחסור אמיתי בדירות למגורים, ומתוך רצון לתת לכך מענה במהירות האפשרית.
אך התוצאה היא כמובן הקמה של שכונות ואפילו ערים שלמות שהן בעיקר "ערי שינה" – כלומר ערים שמבוססות ברובן על מגורים בלבד, עם מינימום שירותים לתושבים (למשל כמו בתי ספר, מרפאות וכדומה) וכמעט ללא אזורי מסחר ותעסוקה. התושבים באזורים הללו יודעים כי הם חייבים לעבוד מחוץ לשכונה ומחוץ לעיר, ועליהם לבזבז זמן רב בנסיעות – בין אם ברכבים פרטיים ובין אם בתחבורה ציבורית.

הקמת מתחם האלף נובעת מתוך שינוי מוחלט בתפיסה – עיר צריכה לספק לתושבים שלה את מקסימום השירותים ומוקדי העניין האפשריים. ולכן כבר בתכנון של הפרויקט הושם דגש רב על תמהיל – יחידות למגורים, גני משחקים וריאות ירוקות, מוסדות חינוך וציבור, שירותי רפואה, ולא פחות חשוב – הקצאת שטחים נרחבים למסחר, תעשייה ותעסוקה.

פתרונות תחבורה ונגישות

עוד אחד מהדגשים המרכזיים של מתחם האלף הוא על אפשרויות התחבורה והנגישות, הן בתוך שטחי הפרויקט והן מחוץ לו. שטח המתחם גובל בתחנת הרכבת משה דיין, אשר מאפשרת חיבור נוח ומשמעותי לרוב חלקי הארץ. בעתיד שלושה קווים של הרכבת הקלה צפויים לעבור בשטח המתחם, ולהשתלב עם מערך של הסעות ותחבורה ציבורית בתוך שטח המתחם עצמו.
כמו כן, המתחם קרוב ונגיש ליציאות אל כביש 1 ואל כביש 6.

המטרה היא לספק את מקסימום הנגישות לכל מוקדי העניין בתוך שטח המתחם, ביחד עם האפשרות לצאת בקלות לערים הסמוכות ולכל מקום אחר.

בית – לכל שלב בחיים

הקמת מתחם האלף נעשית מתוך חשיבה מקיפה ומעמיקה על שלל הצרכים של כל אדם – ובכל השלבים השונים של החיים. החל מחינוך לגיל הרך ודרך מערכת חינוך פורמלית ובלתי פורמלית, שירותי רפואה, וכמובן מתחמי תעסוקה, מסחר ובילויים, מרכזים ופעילויות לגיל השלישי וכן קרבה לחוף הים, אגם הפארק ואטרקציות נוספות.

הקרבה הפיזית בשילוב עם מערך מתקדם של תחבורה – מיועדים כולם כדי להפוך את המתחם למקום שאפשר לגדול ולהתבגר בו. זה לא בית רק לזוגות צעירים או רק להורים לילדים, אלא כל אחד בכל שלב בחיים ימצא כאן את אשר ליבו חפץ. בית הוא המקום שבו אנו גדלים, צומחים ומשתנים.

תודה על פנייתך!

הפרטים נשלחו בהצלחה, נציגנו יחזרו אליך בהקדם.