יתרונות בקניית דירה בראשון לציון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

ראשון לציון הפכה כבר מזמן למעצמת נדל"ן. הקירבה לתל אביב והעובדה כי מדובר במקום מפותח מאוד מבחינת חינוך, מסחר, תחבורה ציבורית ואסתטיקה, הופכת את העיר למקום אידיאלי למגורים וכדאי ביותר להשקעה. לקראת הבנייה של מתחם האלף בעיר, הנה כמה יתרונות ברכישת דירה בראשון לציון.

השקעה בחינוך

בשנים האחרונות משקיעה עיריית ראשון לציון תקציבי ענק לבניית תשתיות חינוך בעיר. הדבר בא לידי ביטוי בהשקעה בבתי ספר, רכישת אמצעים טכנולוגיים חדישים להנגשת חומר הלימוד ומתקנים מתקדמים והתוצאות כבר נראות לעין. ילדי העיר זוכים בדירוג 8 במדד המתמטיקה (כש-10 הוא הגבוה ביותר) וההשקעה בכל ילד עומדת על כ-11,000₪ בשנה, סכום הגבוה משמעותית בהשוואה לערים אחרות, ברמה סוציו-אקונומית דומה.

נדל"ן בראשון לציון: עיר בתנופה

מתחם האלף הוא דוגמה מצוינת לאופן שבו העיר מתפתחת מבחינה נדל"נית. מתחמי מגורים עצומים, פיתוח מסחרי ברמה הגבוהה ביותר ובמיקום יוקרתי, בסמוך לצירי התנועה הראשיים, הופך מתחם ה-1000 לאחד הפרויקטים הנחשבים והמבוקשים ביותר כיום. לצד הפרויקט המדובר, יש עשרות פרויקטים נוספים המתקדמים במקביל בעיר, הכוללים בניית מתחמי מגורים, מתחמי תעשייה ומבני ציבור המיועדים לשכבות הגבוהות של החברה. הבנייה המסיבית לא מתמקדת רק במערב העיר, אלא מחלחלת גם לשכונות הוותיקות, בהן מתקיימות עבודות תמ"א ופרויקטים מסוג פינוי בינוי. ככל שגוברת מצוקת הדיור באזור מרכז הארץ, כך הביקוש לפתרונות מגורים או אכלוס עסקי גדלים בהתמדה. גם כאן, כמו בפרמטרים נוספים, מתגלה ראשון לציון כמועמד נדל"ני מוביל.

פיתוח עסקי ותחבורתי

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כ-50% מתושביה של ראשון לציון מחזיקים רכב בבעלות פרטית. מדובר בנתון חשוב, שכן הדרך הטובה ביותר להתנייד ממקום למקום ברחבי העיר היא בעיקר באמצעות רכב פרטי בשל המרחקים הגדולים. שתי תחנות של הרכבת הקלה יעברו בראשון לציון, בנוסף לתחנות רכבת ישראל הקיימות- תחנת "ראשונים" במזרח העיר ותחנת "משה דיין" במערב העיר, זאת לצד פעילות ענפה של אוטובוסים עירוניים ובין עירוניים.

בעיר ראשון לציון, הממוקמת בלב ליבו של אזור המרכז, פתרון תחבורתי כאלטרנטיבה לרכב פרטי מתבקש מאליו, מפני שמרבית תושבי העיר עובדים בתל אביב או בפריפריה. על כן, שימוש ברכבת ישראל וביתר אמצעי התחבורה הציבורית העומדים לרשות התושבים, מסייע בחסכון משמעותי בזמן ומהווה יתרון נוסף לרכישת דירה בעיר.

אוכלוסייה איכותית

ראשון לציון מתאפיינת באוכלוסייה איכותית, המשתייכת למעמד סוציו-אקונומי בינוני-גבוה. רוב בתי האב בעיר נחשבים לאמידים, מקיימים אורח חיים חילוני ונהנים מהעובדה שהמסחר בעיר מתקיים בחלקו גם בסופי השבוע. השילוב בין אלו לבין העובדה שמדובר בעיר המציעה מקומות עבודה רבים, מסחר משגשג ופעילות בנייה ענפה, גורם לתושביה לרצות להישאר בה לאורך זמן ומושך לעיר תושבים חדשים.

תודה על פנייתך!

הפרטים נשלחו בהצלחה, נציגנו יחזרו אליך בהקדם.