חשיבות הבניה תוך התחשבות בסביבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

כמו שאנו יודעים, כדור הארץ שלנו הולך ומאבד ממשאבי הטבע שלו, הודות לנו, בני האדם.
משבר האקלים מתעצם בכל רגע ועם כמה שאנחנו רוצים, בינתיים אנחנו לא ממש מצליחים להאט את הקצב. גורמי הזיהום העיקריים כיום הם התחבורה, התעשייה (כמו תחנות כוח ששורפות פחם ונפט) ובניית מבנים חדשים המצריכה חומרים מזהמים מאוד כחלק מתהליך יצירת מבנה חדש.
בנוסף, האוכלוסייה כמו שאנו יודעים, הולכת וגדלה מיום ליום, וכך גם הצורך בדיור. לפי ההערכות, אם נמשיך בבנייה שאינה מתחשבת בסביבה כמו שאנו עושים היום, תוך שנים בודדות רמת זיהום האוויר תקפוץ פי שתיים אם לא יותר.

אז מה אפשר לעשות?

לעבור לבניה ירוקה. בבנייה ירוקה יש התחשבות רבה בסביבה, בהפחתת זיהום האוויר, ובהפחתת הוצאות המחיה לטווח הארוך. 

התחשבות בסביבה

במהלך בניה רגילה, שאינה מיועדת להתחשבות בסביבה, נעשה שימוש בחומרים רעילים מאוד אשר פוגעים לא רק בפועלי הבניין שעובדים במקום אלא בכל סביבת הבניה- החל מהשכנים ברחוב וברחובות הסמוכים וכלה בבעלי החיים המתקיימים בסביבת אתר הבנייה, כמו גם העצים והצמחייה. כיום אנו רואים בנייה חסרת התחשבות ואמפטיה לסביבה ולאדמה.
בבניה ירוקה אנו בונים את הבית או הבניין באופן שמתחשב בקרקע עליו הוא נבנה, תוך הסתכלות על אופי האדמה, מיקום העצים והימנעות מכריתה מיותרת, וצמצום משמעותי של פליטת גזים וחומרים הפוגעים בבני אדם ובבעלי חיים באזור.

הפחתת זיהום האוויר

במהלך בניה רגילה נפלטים לאוויר גזי חממה אשר לצערנו תורמים לחור באוזון ההולך וגדל.
כאשר אנו בוחרים בבניה ירוקה אנו מפחיתים באופן משמעותי את זיהום האוויר הנלווה לבניית בית או בניין, בכך שאנו מקפידים לבחור בחומרים אקולוגים או טבעיים אשר אינם פולטים רעלים לאוויר העולם. בבנייה ירוקה מסתכלים קדימה לעתיד, ומהנדסים את מבנה הבית בצורה שמנצלת את משאבי הטבע- בוחרים את מיקום החלונות ופתחי האוורור, כמו גם עובי הקירות ורמת האיטום שלהם- בהתאם לתנאי מזג האוויר בשטח. כל זאת על מנת שנוכל לצרוך כמה שפחות חשמל- כמה שפחות להדליק מזגנים וכדומה – וכך יפחיתו משמעותית את צריכת החשמל ואת זיהום האוויר הנלווה לכך.

הפחתת הזיהום התחבורתי

שליש מן הגזים המזהמים באוויר נפלטים מכלי הרכב והתחבורה. בבניה אקולוגית מתחשבים בעובדה זו ומשתדלים לעשות את המירב על מנת להשתמש בחומרי גלם מקומיים בלבד אשר לא עברו שינוע מזהם. רבים מן החומרים השימושיים בקרב אתרי בניה עוברים דרך ארוכה עד לאתר הבניה, דרך הכוללת שריפה של לא מעט נפט, דלק ופחמן. השימוש בחומרים מקומיים גם כמובן תורם לעסקים המקומיים אך גם תומך ברעיון שהאדם הוא סביבתו ומה שטוב לסביבה שלו טוב גם לו, ולכן לדוגמא במדבר נשתמש בסוג מלט שונה המורכב מאדמה מדברית, אשר עומדת בסוג האקלים שבמקום. 

אז איך עושים את זה?

כפי שהבנתם, בבנייה שכזו דרושים בעלי מקצוע מנוסים, המומחים בבנייה אקולוגית ירוקה. לצערנו, לא רבים כיום הקבלנים העוסקים בתחום, ולכן כדאי למצוא אותם דרך יועצי בניה ירוקה, אשר יוכלו גם להפנות אתכם לגורמים הנכונים וגם ללוות ולעזור לכם לקבל תו תקן נכון ותעודה המקנה לכם אישור לבניה ירוקה. 

בניה ירוקה היא העתיד. כשאנחנו בוחרים בבניה ירוקה אנחנו בוחרים בחיי הילדים שלנו, בוחרים בעתיד נקי יותר.

תודה על פנייתך!

הפרטים נשלחו בהצלחה, נציגנו יחזרו אליך בהקדם.