אילו דברים חשובים בבחירת דירה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

רכישת דירה מהווה ללא ספק את אחד הצמתים המרכזיים והמרגשים ביותר. זהו תהליך המלווה בלא מעט התלבטויות וחששות. אחת הדרכים הטובות ביותר להתכונן לקראת המעמד היא להצטייד בכמה שיותר מידע מקצועי ורלוונטי. הנה מספר פרמטרים חשובים שכדאי לקחת בחשבון בבחירת דירה ויסייעו לכם בהמשך.

רגע לפני שמתחילים

לפני שיוצאים לדרך ומתחילים לחפש, חשוב מאוד לערוך בדיקה ראשונית ולהגיע כמה שיותר מוכנים לשלב החיפושים. בשלב זה מומלץ לגבש תקציב ולברר מהי המשכנתא שתוכלו לקבל לצורך הרכישה. בנוסף, חשבו מה חשוב לכם בדירה החדשה ועל מה לא תהיו מוכנים להתפשר- באיזה אזור בארץ, כמה חדרים יהיו בה ועוד. מומלץ לערוך רשימה של מקורות המידע שלכם לחיפוש הדירה – אינטרנט, עיתונות, תיווך או המלצות מפה לאוזן. כעת, כשאתם יודעים מהם המשאבים העומדים לרשותכם והיכן תמצאו את הדירה המיועדת – אפשר לצאת לדרך.

כל מה שחשוב לברר לפני

לא מעט אנשים יודעים לומר שהם רוצים מספר מסוים של חדרים, אך לא יודעים מה עוד מומלץ לבדוק בנכס כדי לוודא שהוא כדאי. מצד אחד, כשאתם מגיעים לפרויקטים חדשים כמו מתחם האלף בראשון לציון, אתם יודעים שקיבלתם את הפסיליטיז המתקדמים ביותר ואת התשתיות הטובות ביותר, אך מה קורה כשמדובר בדירה יד שניה? 

בדיקת כיווני האוויר

כיווני אוויר הוא דבר שחשוב לבדוק, בין אם מדובר בנכס חדש או מיד שנייה. אין המלצה אחת גורפת שמתאימה לכולם, מדובר על העדפה אישית שתתאים לסגנון החיים שלכם. דירה שרוב הקירות שלה פונים לכיוון דרום תהיה חמה יותר, גם בחודשי הקיץ ואילו דירה שמרבית קירותיה פונים לכיוון צפון תהיה קרה יותר, גם בחורף אך גם בקיץ.

חשיבות התשתיות בבחירת הדירה

תשתיות הדירה הן אחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש לבדוק לפני רכישת דירה. איכות התשתיות תקבע כמה תצטרכו להשקיע בדירה וגם כמה תיהנו ממנה, במובן מסוים. בחנו את התכנון הפנימי של הדירה, בדקו האם יש בה דוד שמש או דוד חשמלי, האם היא מחוברת לתשתית גז או חשמל, האם מותקנים בה מזגנים ומה מצבם. שאלו את הדיירים הנוכחיים, אם יש, האם יש רטיבויות בתקרה ובקירות בחורף, האם הרצפה שלמה ובאופן כללי – בחנו את מצב הדירה בצורה יסודית ככל הניתן.

פרויקט חדש – לשאול את השאלות הנכונות

במקרה שמדובר בפרויקט חדש, חשוב לשאול את כל השאלות מראש. ייתכן  כי הפרויקט עדיין בחיתוליו ועדיין לא נבנה. מאחר ואתם לא יכולים להסיק כיצד הוא יראה מפיסת נייר או הדמיה ממוחשבת, קבעו פגישה מול נציגי משרד המכירות ושאלו את השאלות שייתנו לכם את המידע הרב ביותר בנוגע לפרויקט העתידי. לאחר שתדעו מה סוג הדירות הצפויות להיבנות, מה גודלן ומה היא החלוקה הכללית של החדרים וכמה דירות צפויות להיות בכל בניין. בדקו את טווח המחירים ואת לוח הזמנים המשוער לפרויקט- החל מתחילת הבנייה ועד למסירת המפתחות והכניסה לדירה. חשוב לבדוק את היזם העומד מאחורי הפרויקט, פעמים רבות, מידע על הניסיון של היזם בפרויקטים דומים, עשוי לנבא הצלחה משמעותית, או להיפך. חשוב שתדעו בפני מה אתם עומדים והאם הפרויקט עונה על הצרכים שלכם.

תודה על פנייתך!

הפרטים נשלחו בהצלחה, נציגנו יחזרו אליך בהקדם.