איך בוחרים יזם בקניית דירה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

קניית בית היא אחד הצעדים הגדולים והמשמעותיים שנעשה בחיינו, ולכן חשוב מאוד לעשות אותה בצורה הנכונה והמחושבת ביותר שיש. אחת ההחלטות המרכזיות שתתבקשו לעשות – והיא גם זו שתשפיע במידה רבה על הצלחת הפרויקט כולו – היא בחירת היזם שילווה אתכם לאורך הבנייה, לפנייה ואחריה. מהו תפקידו של היזם בתהליך הבנייה? כיצד בוחרים אותו ולמה חשוב לשים לב? הנה מספר נקודות שחשוב וכדאי לשים אליהם לב בדרך אל בית החלומות. 

מהו תפקידו של היזם?

לא משנה אם אתם מחפשים דירות גן למכירה בראשון לציון או שאתם בונים את בית חלומותיכם דווקא בבניין רב קומות – היזם יידע להפוך את החלום שלכם למציאות. במסגרת תפקידו, משתתף היזם בפיתוח נכסים קיימים או בפיתוח קבלני של נכסים חדשים. כשמדובר ביזם מקצועי, תהיה לו הבנה מקיפה בחוקי התכנון ודרישות הבנייה, זאת לצד יכולת להפוך את התנאים העומדים לרשותו לטובים ביותר – הן מבחינת התשואה והן מבחינת תנאי הנכס. 

לרוב, יעדיפו יזמים להשקיע את מרצם ברכישת קרקעות או מבנים פנויים ולהפוך אותם לאזור מגורים מחודש, קניון נוצץ, מתחם משרדים או לכל סוג נכס שיניב עבורם ועבור המשקיעים תשואה. 

מה בודקים לפני שמתחילים?

מתי הפרויקט יסתיים?

יזם נדל"ן אחראי, מנוסה ומקצועי משלים את פרויקט הבנייה בטווח הזמן שנקבע מראש. לפני שיוצאים לדרך, חשוב לבחון את ציר הזמן המצופה ולבדוק מה הוא כולל וחשוב מכך – האם הוא ריאלי. יזמים שאינם מנוסים או כאלו שרוצים לעסוק בפרויקט בכל מחיר עלולים להבטיח לכם הרים וגבעות לגבי מועד סיום הפרויקט, לכן אם יש תאריך שנראה לכם טוב מדי מכדי להיות אמיתי, ייתכן מאוד והאינסטינקטים שלכם לא מטעים אתכם. 

האם מדובר בפרויקט איכותי?

אם נתקלתם בפרויקט המלווה בתג מחיר גבוה – לעתים קרובות יש לכך סיבה טובה. כשהקרקע ממוקמת באזור יוקרתי, כשהבנייה עתידה להיות בסטנדרטים גבוהים וכשהיזם מצויד ברזומה ומוניטין חיוביים – אתם מקבלים אינדיקציה לכך שבחרתם בפרויקט איכותי. בד בבד, אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים: היזם יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר וייקח את הפרויקט ברצינות הראויה. פרויקטים יוקרתיים זוכים להתייחסות רצינית. 

מנגד, אם מדובר בפרויקט שנראה טוב מדי על הנייר אך למעשה לא מצויד בתכונות הדרושות כדי להיות איכותי – שימו לב לכך וערכו את שיקוליכם בהתאם לסדרי העדיפויות שלכם.

האם ליזם או לחברת הנדל"ן יש יציבות פיננסית?

בדיקת היציבות הפיננסית של חברת הנדל"ן או של היזם חשובה מאוד במערך הכולל של הפרויקט. היעדר יציבות כלכלית או מחסור במזומנים עלול לגרום לכך שפרויקט הבנייה יתעכב ולכן חשוב מאוד לבדוק את המצב הכספי של החברה או של היזם בשלב הראשוני. 

האם היזם משתף אתכם במסמכים חשובים?

תוך כדי התהליך, חשוב לקבל מהיזם את כל המסמכים הנוגעים לקרקע, היתרי בנייה, אישורי תוכנית בנייה וכל מידע רלוונטי נוסף הנוגע לכם.

תודה על פנייתך!

הפרטים נשלחו בהצלחה, נציגנו יחזרו אליך בהקדם.